Classic Ranking

3A

Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1.Tommy Capul

Marvin Ridge
34-1Sow
2. Gerald Mills

Northern Durham
30-5Sr

me
3. Elan Mitchell

SE Guilford
28-4Some
4. David Jacob

Rocky Mount
39-8Jre
5. Matthew Smith

West Brunswick
26-7Soe
6. Noah Johns

Clayton
33-8Sre
7. Bailey Wicker

Piedmont
43-11Somw
8. Lazaro Vazquez

N Henderson
31-11Frw
9. Nate Burrage

East Rowan
38-11Somw
10. Zack Brim

SW Randolph
37-7Somw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Andrew Chu

SW Guilford
45-2Srmw
2. Josh Wilson

SE Guilford
41-3Some
3. Jalen White

Southern Guilford
15-2Srmw
4. Clay Beach

Freedom
48-4Jrw
5. Jack Taylor

Western Harnett
27-2So me
6. Caedyn Fitch

Jay Robinson
37-1Srmw
7. Graham Ormand

St Stephens
46-4Jrw
8. Corbin Dion

Enka
50-2Sow
9. Tripp Collins

Peidmont
49-12Frmw
10. Kyle Cunningham

Gray's Creek
32-5Srme
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Caleb Smith

SW Guilford
44-2Jrmw
2. Carson Smith37-3Jrme
3. Josh Blatt

N Henderson
44-3Jrw
4. Trevor Wicker

Western Harnett
18-0Srme
5. Hunter Campbell

N Brunswick
29-2Fre
6. Rahsun Lawrence

Rocky Mount
43-5Sre
7. Ethan Stroud

Ashboro
36-6Jr






w
8. Gavin Mckendrick

West Johnston
32-6Soe
9. Josh Vega

Carson, Jesse
19-4Jrmw
10. Tre Sousa

Gray's Creek
30-5Jrme
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComment
1. Joshua Feliz

N Henderson
46-5Jrw
2. Heath Gonyer

Northern Guilford
30-2Somw
3. Jason Padilla

Jacksonville
30-1Sre
4. McKray Mundy

Southern Alamance
32-2Srme
5. Triston Chapman

Cape Fear
43-10Jrme
6. Turner Garrison

SE Guilford
36-6Jrme
7. Fred Lewis

29-3jrmw
8. Deven Snyder

SW Guilford
42-5Srmw
9. Angelo Gilvary

Piedmont
25-2Srmw
10. Drew Sisk

JH Rose
36-3Soe
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Blake Baker

St. Stephens
55-2Jr

w
2. Dallas Wilson

Cape Fear
44-3Some
3. Ethan King

Northern Guilford
28-4Somw
4. Ethan Workman

Central Cabarrus
33-6Srmw
5. Matthew Bivens

Eastern Guilford
29-3Srme
6. Coby Funderburk

Piedmont
47-6Jrmw
7. Dennis Taylor

Ashbrook
41-5Srw
8. Bailey Hawkins

Orange
32-6Srme
9. Rocco Deangelo

S Alamance
31-10Jrme
10. Phifer Ozimek

JH Rose
34-6Sre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Hai Siu

Northern Durham
39-2Srme
2. Nick Lord

SW Guilford
18-0Srmw
3. Nathan Buchanan

Central Cabarrus
38-4Srmw
4. Nicholas Vasquez

Jacksonville
26-5Sre
5. Brandon Reisen

West Brunswick
31-6Sre
6. Tony Locke

Northside(Jax)
46-2Sre
7. Conor Davis

Cox Mill
23-3Jrmw
8. Levi Anderson

Orange
25-5Jrme
9. Linton Holmes

Fike
47-7Jrme
10. Travon Clark

Monroe
45-9Srmw
Wrestler/SchoolWins-LosesGradeRegionComments
1.Speeoncer Leonhardt

Freedom
53-1Jrw
2. Aaron Bancroft

Fike
48-3Soe
3. Zain Tittle

South Brunswick
38-2Jre
4. Deandre James

Clayton
24-4Sre
5. Hunter Brown

Sun Valley
45-5Jrmw
6. Austin Curry

Asheboro
31-4Srmw
7. Logan Howell

Morehead
26-2Srmw
8. Charlie Lowery

Crest
42-4Jrw
9. Elijah Martin

Union Pines
35-6Some
10. Matt Coble

Piedmont
51-10Srmw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Phil Daub

Enka
52-0Srw
2. Matt Price

Piedmont
40-2Srmw
3. Josh Scott

Ben L. Smith
34-2Srmw
4. Andrew Capul

Marvin Ridge
40-1Srw
5. Krystian Kinsey

Havelock
49-3Sre
6. Quinton Zanders

Crest
34-3Srw
7. Morgan King

North Henderson
26-6Jrw
8. Donald Cates

Northern Durham
34-2Some
9. Jared Barbour

Cape Fear
40-10Jrme
10. Jayden Jones

Clayton
19-2Sre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Michael Vernagallo

Cape Fear
42-0Srme
2. Alex Faison

Union Pines
44-3Srme
3. Paul Searcy

North henderson
48-0Sr
4. Tyree King

McMichael
24-1Srmw
5. Ethan Lewis

Alexander Central
33-6Srw
6. Lincoln Smith

W Brunswick
41-7Sre
7. Kameron Miller

Forestview
42-2Jrw
8. Ivan Vergel

St Stephens
48-7Jrw
9. Zackary Lejnar

Cleveland
40-3Sre
10. Avery Jenkins

Orange
31-7Jrme
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Jacary Bethel

West Brunswick
39-0Jr
2. Steven Washburn

Rockingham
21-2Srmw
3. Anthony Johnson

N Henderson
43-5Jrw
4. Joel Kanagy

Sun Valley
43-2Srmw
5. Darnel Brooks

N Brunswick
28-3Sre
6. Ferris Allen

Sanford, Terry
20-2Srme
7. Dawson Sipes

North Iredell
39-1Srw
8. Joey Saldana

Cape Fear
27-7Srme
9. Brett Shreve

SE Guilford
38-10Jrme
10. Caleb Kimpler

Union Pines
37-12Jrme
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. JC Ciaramella

Marvin Ridge
36-0Srw
2. Josiah Ramirez

Orange
35-1Srme
3. Chase Hamlin

NW Cabarrus
47-5Srmw
4. Dakota Metcalf

St. Stephens
48-5Jrw
5. Ruther Oxce

SW Guilford
38-5Srmw
6. Ellijah Ballew

Enka
42-3Jrw
7. Chanden Morgan

Kings Mountain
47-5Srw
8. Mason Ingram

Brown AL
34-9Jrmw
9. Colin Davis

Cedar Ridge
18-4Srme
10. Noah Lavalle

Topsail
34-3Soe
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Tyrie Houghton

Weddington
55-0Srmw
2. Braden Homsey

Orange
38-0Srme
3. Salvador Gilvaja

St. Stephens
53-0Jrw
4. Trevon Hart

Westover
27-3Jrme
5. Kaleb Hendren

Hunter Huss
40-5Srw
6. Jesus Raya

Southern Nash
32-1Sre
7. James Price

Piedmont
46-5Jrmw
8. Max Wells

TC Roberson
39-12Jrw
9. Brayan Guevara

SE Guilford
26-9Srme
10. James Price

Piedmont
46-5Srmw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Michael Smith

Ashboro
47-1Jrmw
2. Patrick Peterson

Swansboro
33-1Sre
3. Levi West

SE Guilford
27-4Srme
4. Ray Dixon

Douglas Byrd
36-2Some
5. Nick hampton

North Iredell
41-1Srw
6. Tanner Klutey

Hunt
13-1Sre
7. Alex Mathis

Stuart Cramer
30-6Srw
8. Michael Rogers

Franklinton
33-2Jre
9. Prince Bermah

Hunter Huss
35-3Jrw
10. Elijah Last

Sun Valley
24-5Srmw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Greg Johnston

TC Roberson
25-2Srw
2. James Boyd

Freedom
53-3Jrw
3. Antwan Mcclee

Ashbrook
37-2Jrw
4. John Oxce

SE Guilford
37-5Jrmw
5. Isaac Cochran

Concord
28-3Srmw
6. Luis Oropesa

Piedmont
53-8Srmw
7. Daylen Alston

Orange
37-5Srme
8. Josh Jones

Cape Fear
41-2Srme
9. Tyric Sweenie

N Durham
30-7Srme
10. Johnathan King

SE Guilford
25-9Some