Classic Ranking

2A

Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. William Walker

West Wikes
50-1Jrw
2. Braden Riggs

Pisgah
53-2Sow
3. Hunter Ross

CATRA
41-3Soel
4. Carson Goins

West Stokes
27-2Jrmw
5. Zack Lewis

Rutherfordton
40-7Frw
6. Victor Lamberth

West Iredell
40-7Jrmw
7. Hayden Caldwell

Wheatmore
46-10Srme
8. Landon Stocks

Ayden-Grifton
42-7Soe
9. Eli Thomas

Forbush
37-5Frmw
10. Eddie Leon

South Lenoir
36-11Jre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Arien Leigh

First Flight
28-1Sre
2. Timothy Hepler

Thomasville
46-0Jrmw
3. Aidan Hiotte

West Stanly
40-6Frmw
4. Carlos Barajas

North Pitt
40-11Sre
5. Matt Garrett36-4Sre
6. Parker Howell

Bunker Hill
45-8Srsmw
7. Lokie Ryan

Rutherfordton
42-4Jrw
8. Hunter Dover

Chase
37-8Sow
9. Grant Haney

CATA
35-5Soe
10. Jacob Wright

Bartlett Yancey
21-6me
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1.Ethan Oakley

Wheatmore
51-0Some
2. Rylee billings

West Wikes
47-0Srw
3. Corey Smith

Dixon

48-3Sre
4. Spenser harris

Newton Conover
51-5Jrw
5. Jake Dodson

CATAR
32-5Somw
6. Victor Monnet

Carrboro
29-7Srme
7. Cayman Carpenter

Bunker Hill
42-7Jrmw
8. Alex Nguyen

First Flight
34-6Sre
9. Eric Sanchez

Central Davidson
29-9Jrmw
10. Jakel Lawrence

Bunn
27-5Sre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Jeremiah Derby

First Flight
37-0Sre
2. Landon Shuford

West Iredell
42-2Jrmw
3. Carson Asby

Washington
47-2Sre
4. Korbin Mcneil

West Stanly
38-14Somw
5. Preston Scarborough

CATAR
43-5Somw
6. Andrew Holden

North Lincoln
28-6Somw
7. Devin Gerena

Dixon
42-12Sre
8. Jon Ward

West Craven
35-7Sre
9. Avery Roberson

Rutherfordton
33-7Srw
10. Jayden Kimsey

Newton Conover
39-10Srw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Logan Lambert

South Rowan
33-1Somw
2. Javiaughn Basnight

Pasquotank
39-2Sre
3. Will Berkowitz

Shelby
42-3Sow
4. Zeb Patton

Patton
49-4Srw
5. Jared Niemitalo

Wheatmore
49-9Srw
6. Xander Pendergrass

West Lincoln
37-8Sow
7. Josh Riggs

Fred T Foard
37-12Jrw
8. Dalton Miller

Mt Pleasant
46-5Frmw
9. Troy Coleman

West Iredell
35-10Srmw
10. Timmy Boyd

Salisbury
40-7Jrmw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Nick Kaufmann

Fred T Foard
41-4Srw
2. Keaton Norman

West Lincoln
46-3Srw
3. Nicholas Encarnacion

West Davidson
39-1Srmw
4. Jonathan Ward

Northeastern
33-9Jre
5. Corbin Allen

South Point
32-11Somw
6. Paul Fisher

Bunker Hill
42-12Srmw
7. Joey Marker

Dixon
43-8Sre
8. Lukas Ferguson

Rutherfordton
40-9Jrw
9. Cade McDonald

Mt Pleasant
35-5Jrmw
10. Hunter Jennings

Washington
42-9Jre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. David Veltri

Carrboro
32-1Sr.me
2. Chase Mckinney

Wheatmore
51-4Srme
3. Nathan Hull

West Lincoln
45-2Jrw
4. Sincere King

N Pitt


46-4Sre
5. Hunter Sforza

West Davidson
35-2Srmw
6. Chandler Winebarger

Pisgah
43-13Jrw
7. Thomas Taylor

Chase
43-5Jrw
8. Colby Teague38-5Jrmw
9. Justin Jolin

Croatan
34-7Jre
10. Austin Ingram

West Craven
34-4Sre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Quincy Monday

Carrboro
36-1Srme
2. Tyler Proffitt

SW Onslow
25-1Soe
3. Canon Bridges

West Lincoln
40-7Jrw
4. Andy Houston

Smoky Mountain
39+-5Srw
5. AJ Wingate

Fred T Foard
40-5Jrw
6. Patrick King

Beddingfield
18-3Sre
7. Sean O'Connell

Croatan

26-11Sre
8. Anthony Roman

Richlands
39-10Sre
9. Jared Watson

West Stanly
26-10Jrmw
10. Austin Reece

Mt Pleasant
35-11Srmw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Tre'Quan Alston

Southern Vance
37-3Srme
2. Cade Haines

CATAR
37-3Jrmw
3. Hayden Wyke

Hibriten
35-2Jrw
4. Joshua Soliz

SW Onslow
21-1Sre
5. Abraham Vargas-Perez

Lexington
34-5Jrmw
6. Tyler Wargo

Richlands
46-8Jre
7. Liam Harris

Rutherfordton
39-8Jrw
8. Che Armstrong

DSA
22-6Srw
9. Hunter Lloyd

Fred T Foard
35-3Sow
10. Rushawn Perkins

Farmville Central
23-7Sre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Landon Foor

Fred T Foard
47-2Frw
2. Malik Perkins

Farmville Central
44-0Sre
3. Joshua Nichols

Newton Conover
51-5Sow
4. Ajani Murdaugh-Wright

Carrboro
23-4Srme
5. Tyler Boles

West Central
23-6Srw
6. Alberto Vargas-Perez

Lexington
35-2Jrmw
7. Garrett Overbay

Mt Pleasant
35-7Jrmw
8. Garrett Icard

Bunker Hill
37-12Jrmw
9. John Pickford

Brevard
30-7Sow
10. Morgan York

East Randolph
24-5Jrme
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Andrew Ferguson

Washington
43-1Sre
2. Jonathan Si Hilton

North Lincoln
38-2Srmw
3. Daniel Pearce

Hendersonville
30-5Srw
4. Allen Pyatte

Fred T Foard
45-4Srw
5. Brandon Perrell

East Davidson
28-4Sref
6. Jacob Jenkins

Chase
25-7Jrw
7. Forrest Antwine

Surry Central
39-4Srmw
8. kyle Kort

Croatan
31-12Sre
9. Pierre Hakizimana

Wheatmore
24-6Srme
10. Devin McCorkle

Brandys
33-11Jrmw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegion 
1. Darrien Stutz

Pasquotank Count
32-5Sre
2. Dylan Herman

Northeastern
30-3Jre
3. Jaden Woods

Madison
43-1Srw
4. Tripp Berry

Patton
38-1Srw
5. Jeremy Miller

Chase
39-5Srw
6. Nate Isenhour

Mt Pleasant
33-7Jrmw
7. Tyger Hall

Croatan
19-1Sre
8. Muhammed Dolley

S Rowan
16-8Srmw
9. Carter Williamson

East Lincoln
35-4Jrmw
10. Caleb Mcgee

East Davidson
28-6Srme
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Albert Harris

Currituck County
35-3Jre
2. Zachariah Bare

Ash county
35-1Jrw
3. Kenneth Pinnix

Reidsville Senior
19-2Srme
4. Cody Hyatt

Trinity
25-6Srme
5. Devin Daugherty

Wheatmore
33-12Some
6. Jacobie Lewis

Carrboro
24-7Jrme
7. Logan Nichols

Washington
33-8Jre
8. Kavon Aytch-Cuttino

Ayden-Grifton
31-6Sre
9. Grayson Cannon

East Lincoln
35-3Frmw
10. Jason Wescott

Fred T Foard
36-9Srw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Terren Brown

Pisgah
49-0Jrw
2. Thomas Hudson

Dixon
50-0Sre
3. Joshua Crump

West Craven
32-5Jre
4. Khalic Everett

North Pitt
48-4Sre
5. Dustin Barnhardt

Mt Pleasant
38-4Srmw
6. Harry Locklear

St. Pauls
25-5Jrme
7. Spencer Williams

Chase
37-10Srw
8. Johnny Araya

Lincolnton
40-10Srw
9. Brock Steele

West Lincoln
33-11Jrw
10. Jessie Furr

West Stanly
37-12Jrmw