Classic Ranking

1A

Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Christian Decatur

Rosewood
59-1Soe
2. Barron Pilson

Mt Airy
36-6Jrw
3. Chandler Steele

Chatham Charter
29-5Fre
4. Austin Vernon

East Surry
28-7Frw
5. Andrew Ocampo

Pender
19-4Jrwed
6. Averil Lafferty

Alleghany
35-13Frw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Hayden Waddell

Uwharrie Charter
44-3Jre
2. Dylan Lowery

Mitchell

36-7Sow
3. Matt Lovin

Robbinsville
44-9Jrw
4. Brenton Lawing

Cherryville
41-14Srw
5. Raquavius Hopkins

Tarboro
10-4Sre
6. Cody Morgan

North Stanly
13-3Jre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Timothy Decatur

Rosewood
55-2Jre
2. Josh Poteat

Uwharrie Charter
34-6Jre
3. Braden Millsaps

Robbinsville
24-2Jrw
4. Jonah Hayes

Avery County
27-7frw
5. Tyjae Townsend

Elkin
16-4Jrw
6. Cole Armstrong

Chatham Central
27-10Fre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. River Griffith

Avery County
36-4Sow
2. Logan Merrill

S Davidson
19-4Jre
3. Chris Hill

Rosewood
28-6Jre
4. Coltin Marlow

Mitchell
38-7Srw
5. Adam Robins

Uwharrie Charter
41-8Sre
6. Nathan Fisher

Robbinsville
34-9Sow
Wrestler/SchoolWins-LossersGradeRegionComments
1. Kade Millsaps

Robbinsville
47-3Jrw
2. Joel Santa Lucia

S Davidson
29-6Sre
3. Reid Amodeo

Rosewood
51-4Sre
4. Isaiah Bryant

Voyager Academy
33-5Sre
5. Ryan Patterson

Elkin
31-7Srw
6. Frank Cuccurello

Neuse Charter
36-13Jre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Jude Lloyd

Elkin
44-0Srw
2. Jordan Todd

Rosewood
51-3Jre
3. Ricy Gonzalez

S Stokes
35-8Soe
4. Caleb Bryant

Uwharrie Charter
36-8Jre
5. Mason Hulin

South Davidson
33-6Jre
6. Isaiah Carr

Mountain Island
23-9Srw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Jackson Boles

South Stokes

34-4Soe
2. Nick Menjivar

Uwharrie Charter
41-8Jre
3. Alexander Gonzalez

Neuse Charter
40-7Sre
4. Tanner Smith

Rosewood
38-15Sre
5. Mikey Grubbs

Elkin
33-10Jrw
6. Joshua Pardue

Starmount
26-8Jrw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Chris Butera

Mt Airy
41-10Sre
2. Jerry Jimenez

Uwharrie Charter
42-6Sre
3. Seth Finney

Rosewood
38-10Sre
4. Payne Anderson

Robbinsville
37-12Jrw
5. Isaiah Deck

Neuse Charter
38-11Jre
6. Kaleb Mitchell33-9Soe
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Steven Fatz

South Stokes
34-7Jre
2. Lucas Andrews

Avery County
33-7Sow
3. Branson Lambert

Uwharrie Charter
31-4Sre
4. Ryan Richardson

Mitchell
39-7Jrw
5. Jacobi Deal

Voyager Academy
24-8Jre
6. Daniel Spencer

Bishop McGuinness
28-11Sre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Mason Coble

West Montgomery
18-4Sre
2. Bailey Parks

Uwharrie Charter
43-7Sre
3. Jacari Deal

Voyager Academy
33-6Jre
4. Jerry Neese

Elkin
35-9Srw
5. Isaac Wilkinson

Robbinsville
46-9Jrw
6. Jackson Tumbarello

Mt Airy
36-7Sow
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Beau Studebacker

East Carteret
33-0Sre
2. Isaiah Martin

Uwharrie Charter
40-3Jre
3. Sean Kostiuk

Cherryville
33-8Jrw
4. John Bennett

Mt Airy
32-14Jrw
5. Blake Williams

Avery County
18-7Srw
6. Garrett Buchanan

Mitchell
22-4Jrw
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Mitchell Edwards

East Surry
26-1Jrw
2. Jacob Langston

Swain County
16-4Sow
3. Cory Farmer

Murphy
24-4Srw
4. Eric Olvera

Mt Airy
28-6Sow
5. Jonathan Zafra

Manteo
23-9Sre
6. Dylan Jones

Uwharrie Charter
31-9Sre
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Paden Lungrin

North Stokes
33-0Sre
2. Darren Williams

North Rowan
26-4Sre
3. Ky'Vaughn Rome

Holmes
33-4Sre
4. Fredy Romero

Robbinsville
33-4Srw
5. Will Paul

Swain County
23-3Srw
6. Nicholas King

West Montgomery
17-3Soe
Wrestler/SchoolWins-LossesGradeRegionComments
1. Javon Armstrong

Pamlico County
24-4Soe
2. Antonio Lopez

Starmount
27-6Srw
3. Nyterrius Williams

Rosewood
37-11Jre
4. Hudson Boone

Mitchell
21-4Jrw
4. Morgan East

5ast Surry
25-5Sre
6. Zach Hill

Princeton
19-7Sre